İçeriğe geç

İşletmeniz içerisinde sürdürülen tüm faaliyetleri kapsayan ve bu faaliyetlerle alakalı olarak oluşabilecek olan küresel ısınma alanındaki başlıca sorumlu olarak bilinen karbondioksit ve diğer sera gazı emisyonlarınızın CO2 cinsinden Dünya´mıza vermiş olduğu zararların sayısal anlamda hesaplanması için VİZYON Danışmanlık firmasından destek & hizmet alabilirsiniz.

Karbon Ayak İzi Danışmanlığı hizmetleri kapsamında sizlere öncelikli olarak hızlı bir biçimde karbon ayak izi hesaplaması sağlıyoruz. Bunun haricinde VİZYON Danışmanlık firmasından kaynak araştırması hizmeti, veri tabanı oluşturması hizmeti, verilerin toplanması ve kategoriye ayrılması hizmeti, firmanızın mevcut emisyon durumlarının raporlanması hizmeti, işletmenin emisyon azaltım hedeflerinin belirlenmesi ve raporlanması hizmeti ve son olarak karbon ayak izi azaltımı ile alakalı eğitimler sunulmaktadır.

Vizyon Çevre olarak kurumların faaliyetleri ve değer zincirine ait (Kapsam 3) karbon ayak izini uluslararası standartlarda ve kaynak dokümanları referans alarak (ISO 14064-1, GHG Protokol vb.) hesaplıyor, sizler için kapsamlı raporlar hazırlıyoruz.

Karbon Ayak İzi hizmetimizin temel aşamaları :

  • Karbon ayak izinizi hesaplayabilir ve çevreye olan etkisini ölçebilir.
  • Karbon ayak izi raporunuzu paydaşlarınız ile paylaşabilir.
  • Raporunuzu tüm doğrulama süreçlerinde kullanabilir
  • İklimle bağlantılı risk ve fırsatlarınızı yönetebilir
  • Markanızın sürdürülebilirliğini ve güvenilirliğini artırabilirsiniz